Młode Miasto

Gdańskie MŁODE MIASTO to dawne tereny postoczniowe, obszar pomiędzy Martwą Wisłą, placem Solidarności, ulicami Jana z Kolna, Marynarki Polskiej oraz ulicą Twardą – obok ECS.

W założeniu, miało być nowoczesną, wielofunkcyjną dzielnicą mieszkalno-biurową. Póki co, na działce u zbiegu ulic Jana z Kolna i Narzędziowców, powstanie budynek biurowo-usługowy o wysokości 97 metrów!
To już nam pokazuje w jakim kierunku podążają planiści i jak będzie wyglądała nowa dzielnica…

Czy aby nie powtórzy nam się sytuacja kompleksu budynków biurowych w Oliwie, gdzie ogromnym problemem jest brak dostatecznej ilości miejsc parkingowych?
W przypadku MŁODEGO MIASTA dojdzie jeszcze problem komunikacyjny, gdy pracownicy przyszłych biurowców będą chcieli co rano wjechać na teren dawnej Stoczni mając do dyspozycji jedynie jednopasmowy wjazd od Bramy Oliwskiej oraz od Wałowej i Marynarki Polskiej – a to za mało!

MŁODE MIASTO w docelowej formie ma być gotowe za 10-15 lat, czyli jeszcze przez długi czas będziemy mieli w Gdańsku kolejną dziurę wstydu, być może kolejną koncepcję czy kolejną zmianę planów.

W mojej ocenie prace należy rozpocząć od zwiększenia możliwości dojazdu w ten rejon a następnie wpłynąć na przyspieszenie realizacji, tak by Gdańsk mógł się pochwalić prawdziwym Śródmieściem na miarę XXI wieku!

Gdańsk jest nasz – gdańszczan! Razem możemy wprowadzić zmiany!

– Wojciech Helmin

Numer 3 na liście PiS do Sejmiku Województwa Pomorskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *