Mniejsza liczba samochodów = zdrowsze miasto

Ochrona środowiska to dziś temat bardzo istotny. Jak sobie radzi z nim #Gdańsk?
Nasze miasto zmierza w dobrą stronę, od tego roku zostały wprowadzone nowe zasady segregacji śmieci, nadal trwa kampania edukacyjna. Na przystankach tramwajowych można już dziś odczytać poziom zanieczyszczenia powietrza. I o powietrze właśnie tu chodzi!

W tak prężnie rozwijającej się aglomeracji miejskiej, czyste powietrze jest bardzo pożądane. Najprościej byłoby ograniczyć ilość samochodów na trójmiejskich ulicach… Ale czy jest to takie proste? Nie, a zatem co możemy zrobić w zamian?

➡️ Po pierwsze należy usprawnić system komunikacji publicznej. Skorelować rozkłady PKM i SKM. Dodatkowo należy zwiększyć częstotliwość jazdy kolejki PKM… obecnie jest stanowczo za mała! Jak można polegać na transporcie, który w ciągu dnia jeździ tylko raz na godzinę? Komunikacja miejska powinna być dostępna, dostosowana do różnych godzin pracy, życia oraz punktualna.

➡️ Trójmiasto potrzebuje ogólnodostępnego system informującego o problemach, które występują na trasach komunikacyjnych. Obecnie na niektórych przystankach informacja jest wyświetlana na elektronicznym rozkładzie jazdy, jednak nie każdy przystanek taki posiada.

➡️ Ważne jest również promowanie, komunikacji rowerowej! Trójmiasto posiada coraz większą sieć dróg rowerowych, należy je promować i z nich korzystać.
Największą bolączką osób, które chętnie jeździłyby do pracy rowerem jest to, że nie mają miejsca na przebranie i szybki prysznic przed pracą. Może dobrym rozwiązaniem byłby program dofinansowania budowy pryszniców w miejscach pracy, tak, aby więcej pracowników mogło dojeżdżać do pracy rowerami.

Gdańsk jest nasz – gdańszczan! Razem możemy wprowadzić zmiany!

– Wojciech Helmin

Numer 3 na liście PiS do Sejmiku Województwa Pomorskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *